Nastupuji do tramvaje, klopýtavou chůzí se doplahočím k sedadlu. Idilicky se zahledím z okna a vštřebávám paprsky ranního slunce, které prostupují skrze bakelitové okno. Nadechnu se, hmmmm, ten odér neumytých těl a při zemi se držících výfukových plynů. Dobré ráno, Praho! Popadnu telefon, chci se dozvědět, co se za těch 5 hodin plných mého nuceného a nekvalitního spánku událo. Náhle se zatoulám na instagram, kde mě přivátá velice vlídný příspěvek od  @choco_afro.

Dominik Feri, kamarád ze sněmovny, který vesele informuje neinformované studenty, zcela náhodně se objevuje na imatrikulačních i maturitních plesech, fotí se s nimi na prohlídkách ve sněmovně a jeho instagramové a facebookové příspěvky jsou pro dospívající část populace mnohdy jediným přísunem informací o dění v české politice. Nikdo to prostě tak lákavě naservírovat nedokáže. Tento mladý muž je zjevnou modlou bohužel většiny českého studenstva.

Zdá se to tak pofiderní pouze mně? Mladý politik, plný energie a entuziasmu, který má před sebou jistě spoustu politických i kariérních plánů, ale má prostě jenom obrovské srdce překypující touhou až by plakal a už se nemůže koukat na ty zubožené studenty, kteří němají ani nejmenší ponětí o tom, co se v té nelítostné politice děje. A tak tento teplický rodák bojuje za nás a pro nás, denně se potí při přidávání příspěvků na sociální sítě, aby nám podal ty nejobjektivnější informace, samozřejmě bez sebemenšího názorového zkreslení.

Dominikovi se asi zdá, že inteligentní mladý člověk se sám nedokáže svobodně rozhodnout, zda k volbám půjde či nikoli nebo dokonce pro jakou partaj se rozhodne. Nevím, čí je to vina, že někteří tak naivně věří různým protagonistům. Zdá se mi to, a nebo čeští studenti viditelně postrádají pragmatické myšlení? Troufale si dovoluji upozornit, že populista nemusí být pouze ten, který je za něj nejvíce prohlašován, navíc pod svícnem je přece největší tma, ne? Odkazy na politickou stranu v úvodní části instagramového profilu, jíž je Dominik Feri členem, to je pouhá náhoda, podobnost s živou či mrtvou TOP 09 je zcela náhodná. Profil je zkrátka okouzlující, čiší z něj politická korektnost, nevyhraněnost ani kapička zaujetí nebo snahy své fanoušky a každodenní čtenáře názorově ovlivnit.

Já skláním hřbet a smekám. Ukažte mi vládního představitele, který by takto hrdě pronášel pochodeň pravdy přímo do vroucího jádra všech revolucí a rebelujících spolků, tedy do jádra syrového studenstva, nevyvinutého, neohrabaného a tuze slepého.

Ovšem bez ovcí není pasáčka a co víc si přát, když každý dostane, co si přeje, přestože si o to nežádá. Ve výsledku jsme všichni spokojení, nemáme potřebu na načerpané informace kriticky nahlížet, držíme se za ruce a vesele si zpíváme tu samou písničku stále dokola.

Autor: Kateřina Hladíková

zdroj obrázku: https://www.instagram.com/p/BoMeO0elFD7/

 

One thought on “Nevyhraněný Dominik – můj kamarád ze sněmovny!”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *